Září u Motýlků

V září jsme se všichni opět přivítali po prázdninách ve třídě Motýlků a děti se seznámily s novými kamarády. Společně jsme dětem pomohli ke snadnému zapojení do kolektivu. Snažili jsme se lépe se navzájem poznat a respektovat. Zaměřili jsme se na upevňování a opakování již známých pravidel třídy. Věnovali jsme se hlavně hrám a činnostem sloužícím k rozvoji spolupráce a přátelských vztahů mezi dětmi (např. Klubíčko přátelství, hry na jména..). Učili jsme se nové písničky a básničky.

Povídali jsme si o prázdninách a o tom, co zajímavého jsme zažili,

o kamarádech, o dracích a o jablíčkách. V přírodě nastal podzim a pěkně vybarvená jablíčka k podzimu patří. Do školky jsme si jablíčka přinesli, malovali jsme je, zpívali jsme si o nich písničky, naučili jsme se o nich básničky a písničky.

Hodně času jsme, i díky počasí, strávili na naší školní zahradě, kde se potkáváme s ostatními dětmi ze školky. Děti se tak mohou vzájemně více poznat, najít si další kamarády či pozdravit brášku nebo sestřičku a společně si hrát a objevovat, co nám přináší podzimní čas. Na zahradě se mohou houpat, klouzat, stavět a budovat menší či větší díla. Vydali jsme se ale také na krátké vycházky do okolí mateřské školy. Děti toho mají zkrátka na práci vždycky dost, a tak se pak po obědě těší na odpočinek s pohádkou.

Těšíme se na další společné dny.

Paní učitelky Alena a Martina