Život na Antarktidě

Malé děti jsou velice zvídavé a rády se dozvídají nové a nové věci, které doslova nasávají jako houba. Nadarmo se neříká: „Co se v mládí naučíš, ve staří jako když najdeš.“ Myslím, že každý rodič slyšel od své ratolesti otázku: „A proč?“, „Co to je?“,…

Proto jsme se s kolegyní rozhodly seznámit děti s životem na Antarktidě a to konkrétně s tučňáky. Všichni zhlédli krátkou ukázku o tučňácích, aby věděli, jak tučňák vypadá, čím se živí, jak se rodiče starají o mladé,… Po této ukázce jsme si na tučňáky zahráli, protože děti se nejlépe učí prožitkem. Po náročných závodech jsme se dali i do vyrábění tučňáků z ruliček od toaletního papíru a z PET lahví. Děti bavilo vyrábění iglú z maršmelounů.

Jak se nám vše vydařilo, se můžete podívat v naší fotogalerii.

My se budeme těšit zase příště.

Dana Frebortová, učitelka Berušek