Zpívánky pro děti – 30. 10. 2014

Po podzimních prázdninách nás přijel rozveselit, pobavit a také poučit pan Kamil Čapčuch  z Bystřice pod Hostýnem se svým hudebně-vzdělávacím programem.  Sál obce naplno ožil zpěvem a tleskáním dětí. Některé písně byly také doprovázeny drobnými pohybovými cviky. Děti si s chutí zazpívaly  například „Já jsem muzikant“,  zapojily se  do nové písně o zvířátkách v ZOO a zaposlouchaly se  do úryvků skladeb z klasické hudby. Velké malované obrázky pomáhaly dětem poznávat hudební nástroje a zároveň ilustrovaly jednotlivé písně. Ocenili jsme   i improvizované vystoupení holčiček ze skupiny „Kočičky“ a chlapců ze skupiny „Špačci“. Paní učitelky je také ohodnotily na jedničku s hvězdičkou. Nadarmo se neříká:  „Co Čech, to muzikant“ -  alespoň ve škole v Rudolticích to platí.

Mgr. Hana Hrdinová