ZŠ- Přírodovědná soutěž

Školní kolo přírodovědné soutěže.

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 se žáci 3. - 5. třídy postupně vystřídali v učebně 4. třídy, kde na ně čekaly nejen obrázky bylin, dřevin a různých druhů živočichů, ale také živé vzorky ve skleničkách. Měli jsme zapůjčené také vycpaniny některých ptáků a savců. Nechyběly ani neživé přírodniny.

Třeťáci  měli poznat 22 rostlin,  22 živočichů a  6 neživých přírodnin. 4. a 5. třída 40 rostlin,

41 živočichů a 6 neživých přírodnin. Body děti získávaly za správné určení rodového i druhového jména rostliny či živočicha. Své znalosti porovnali se svými staršími spolužáky také dva šikovní druháčci: Virginie Meisner a Adam Jílek. A kdo zvítězil?

V kategorii ROSTLINY a NEŽIVÉ PŘÍRODNINY (3.třída):

1. Knápek Domini

2. Motyčka Kryštof

3. Peškarová Karolína

V kategorii ŽIVOČICHOVÉ (3. třída):

1. Knápek Dominik

2. Jílek Adam

3. Langšádl Vojtěch

V kategorii ROSTLINY a NEŽIVÉ PŘÍRODNINY (4.a 5. třída):

1. Minář Jakub

2. Říha Daniel

3. Langšádl Vladimír