KROUŽKY NA ŠR 2023/2024

Kroužky ve školním roce 2023/2024

Přihlásit se do kroužků můžete na webových stránkách
www.ddm-lanskroun.cz v sekci "KROUŽKY" do 10. září 2023.

Malý šikula

Čas: čtvrtek od 14:30 do 15:30 hodin

cena 400,-/ školní rok

Děti v tomto kroužku budou pracovat s různými netradičními materiály a výtvarnými technikami, které rozvíjí přirozenou tvořivost, představivost, fantazii a kreativní přístup. Zároveň je hravou formou k sebevyjádření.  Dochází také ke zdokonalování manuální zručnosti. Děti budou lepit, stříhat, tvořit, malovat, kreslit, modelovat, navlékat korálky a mnoho dalších zajímavých, tvořivých věcí.

1. schůzka: 5. 10. 2023

Vede Denisa Rút Kolingerová

Sportovní kroužek - "Sporťák"

Čas: úterý od 14:30 do 15:30 hodin

cena: 400,-/školní rok

Sportovní kroužek je vhodný pro všechny kluky a holky, kteří mají rádi pohyb. Při aktivitách ve sportovním kroužku dochází k rozbíjení všestranného pohybu, orientaci v prostoru a rozvíjení koordinovaného pohybu. Cílem kroužku je vytvářet u dětí základní pohybové návyky a vztah k pohybové aktivitě. Náplní kroužku jsou různorodé sportovní hry či cvičení (míčové hry, opičí dráhy, posilování, hry na zlepšení koordinace a správného držení těla aj.)

Při výuce je herní a soutěživou formou zvyšována obratnost a fyzická kondice dětí.

1. schůzka: 3. 10. 2023

Vede Denisa Rút Kolingerová

Keramika

Čas: liché pondělí od 14:30 do 16:30 hodin

Cena 600,-/školní rok

Děti do kroužku potřebují jen vhodné oblečení (zástěru, starou košili apod.)! Mohou se umazat a některé glazury nejdou vyprat! Ostatní materiál na tvoření zapůjčíme.
Jak už z názvu kroužku vyplývá, budeme vytvářet keramické výrobky. Naučíme se pracovat se základním materiálem, hlínou. Budeme z ní modelovat, mačkat ji, ohýbat, válet, stáčet, vykrajovat... Budeme tvořit jednoduché výrobky, kterým budeme dávat postupně konečnou podobu. Usušíme je, vypálíme v peci, naglazujeme. Budeme se při tvoření radovat a budeme se těšit, až někoho svým výtvorem obdarujeme. A pokud nás hlína omrzí, okořeníme naše společně trávené chvíle výrobkem i z jiného materiálu.

1. schůzka: 9. 10. 2023

Vede Lucie Antl Petranová

Angličtina

- tento kroužek není realizován ve spolupráci s DDM Damián, proto jej v jejich nabídce neobjevíte