Výlet - BERUŠKY - Zámek a mini zoo Častolovice

Ve středu 30.5.2018 se děti ze třídy Berušek vypravily na krásný výlet na Zámek Častolovice. Samotný zámek nebyl naším cílem, zaujala nás především místní mini ZOO a všechna přítomná zvířátka. A že jich tam bylo požehnaně!

Ihned na začátku prohlídky nás čekala hejna kachniček a nechyběly dvě černé labutě, které byly pro některé děti velkou novinkou. V mísní kavárničce jsme si mohli koupit za symbolickou cenu suché pečivo a kachničky nakrmit. Což byla naprosto úžasná zábava pro všechny děti!

A z toho krmení jsme dostali hlad také. Vytáhli jsme nachystané svačinky od maminek a posilnili se na naši zvířátkovou výpravu.

Prošli jsme krásně upraveným nádvořím, citili vůni všudypřítomných květin, převážně růží a už už pospíchali za zvířátky. U vchodu na nás čekali ptáčci, krásní barevní papoušci, a mnoho dalších druhů. Zajímavým živým exponátem byl zlatý bažant, který měl opravdu zlatou hlavičku!

Potom už jsme nevěděli, kam se dříve dívat a se kterým zvířátkem se pozdravit. Kolem nás pobíhalo malinké prasátko, králíčci, za plotem byly schované lamy, pštrosi a snad největším zážitekm byly kozičky. Ty jsme dokonce mohli nakrmit speciálním krmivem a opratrně si je pohladit.

Cestou jsme také potkali pana páva, jen ten krásný ocásek nám neukázal. A v dálce zahlédli stádo daňků.

Po prohlídce nás čekal zasloužený odpočinek nad obídkem. Děti opět vyndaly svačinky z batůžku a pěkně se posilnily na závěrečnou třičtvrtě hodinku na dětském hřišti. Tam se dokonale vyběhali a vyklouzali a potom příjemně unavení a plní zážitků nasedli do autobusu.A určitě uvěříte, že většina velmi rychle usnula. :-)

Ale to všechno vám, milí rodiče, děti určitě doma povyprávěly.

Výlet jsme zvládli naprosto ukázkově a moc jsme si jej všichni užili.

Už teď se všichni těšíme na další!

Martina Větrová

učitelka u Berušek