3.rodinný cyklovýlet je za námi

Na neděli 12.května jsme si naplánovali již 3.rodinný cyklovýlet, který pořádáme pro naše žáky a jejich rodiče, prarodiče či další známé a příbuzné. Po dvou úspěšných ročnícícch jsme i od toho letošního očekávali mnohé, především spoustu zážitků a zábavy, ale naše očekávání tentokrát výrazně ovlivnilo počasí. Od rána bylo, bohužel, nebe zatažené a s přestávkami pršelo. Téma výletu za ,,Za vodou kolem Lanškrouna" tak paradoxně dostalo zcela jiný obsah, než jsme původně plánovali. Naše představa, že vodu (rybníky, poldry, potoky) budeme objíždět, padla hned z rána, kdy jsme se potkali u školy a zjistili, že před vodou budeme, pokud vyrazíme na výlet, spíše prchat či se před ní schovávat. Po krátké poradě se pár,,statečných", kteří se nakonec rozhodli výletu zúčastnit, vyrazilo do deště s cílem absolvovat výlet stůj co stůj. Rohodnutí to nebylo jednoduché, neboť v té chvíli počasí opravdu neslibovalo nic dobrého, pršelo a foukal silný vítr. Původní trasu výletu jsme museli upravit a zkrátit. První zastávka byla naplánovaná u benzínové pumpy Agrochemu v Lanškrouně, kde jsme se zahřáli u kávy a teplých nápojů a po té vyrazili dále k lanškrounským rybníkům. Zde jsme zastavili v kempu na Knoflíku, kde sice oficiálně měli otevřeno, ale že v takovém počasí někdo dorazí a navíc bude chtít občerstvení asi nikdo z obsluhy nečekal. Přesto moc děkujeme paní Zachařové, majitelce restaurace, že se nám věnovala a my se mohli před nepříznivým počasím nejen schovat, ale také posílit nápoji i vydatnou polévkou. Z Knoflíku již cesta směřovala kolem rybníků zpět do Rudoltic, kam jsme dorazili po jedné hodině odpoledne. Počasí se mezi tím postupně umoudřilo, tak jsme mohli přijet domů s dobrou náladou a pocitem, že jsme pro své zdraví i náladu něco udělali. Ačkoliv to na začátku spíše vypadalo na zrušení výletu, nakonec i zkrácená verze dopadla dobře a mě nezbývá, než ocenit odvahu všech účastníků, především, tech nejmenších a doufat, že za rok bude líp.

Pavel Dvořáček, ředitel školy

Fotografie za akce naleznete zde