Moštování ve ŠD 2021

Podzim nám přinesl další úrodu jablíček. Ve školní družině jsme toho využili a 5. října jsme zorganizovali „Moštování“. Děti měly možnost si vyzkoušet všechny fáze výroby moštu – a to je velmi bavilo. Zkusily si očistit jablíčka, naskládat je do drtiče a vložit do připraveného lisu. Naplněný koš lisu pak s dopomocí zabezpečovaly půlkruhy a špalíky, také lisovací deskou a pákou, které jsou usazené v centrálním šroubu. Pod výlevku umístily nádobu k zachytávání vylisovaného moštu. Postupně se střídaly v lisovaní a nakonec pomáhaly lis rozebrat a ovocnou drť vyndat. Na závěr všichni ochutnali, úplně na všechny se dostalo a všichni byli spokojeni. Veliké díky patří Míle a Danovi, kteří tuto akci připravili. Děkujeme i všem rodičům za dodaná jablíčka.