Barevný týden v mateřské škole

Týden od 27. 5. 2019 do 31. 5. 2019 se v naší školce nesl v duchu barev. Každé ráno jsme přišli oblečeni do určené barvy, a tak naše školka byla každý den jiná. V pondělí jsme si povídali o žluté jako sluníčko, úterý bylo zelené jako tráva, středa červená jako jablíčko, čtvrtek modrý a pátek patřil duhové barvě. Tento den jsme v rámci oslav Dne dětí vyrazili s Beruškami a se Sluníčkami do lanškrounského kina, kde nám pan Kopeň promítl pásmo Večerníčků. Každé barvě byly přizpůsobeny i činnosti ve školce, hry, písničky, básničky i pohádka. I paní kuchařka se snažila vařit barevná jídla, takže ani v kuchyni a v jídelně nebyla o barvy nouze. Barev jsme si všímali i při procházkách a při pobytu na zahradě. Barvy jsou totiž všude kolem nás.

Dětem se celý týden moc líbil. Pomocí her a zábavy si procvičily základní barvy a další odstíny barev. Všichni jsme si celý barevný týden užili.

„Žlutá to je sluníčko,

zelená je tráva,

červené je jablíčko,

už to umíš, sláva.“