Čarodějnická škola u Sluníček

Už od středy se naše školka proměnila v čarodějnické doupě plné pavučin a pavouků. Děti z obou tříd (Berušek a Sluníček) vyrobily krásné čarodějnice, které dozdobily temné kouty.

Každý čaroděj či čarodějnice musí projít školou kouzel. To čekalo v pátek na děti ze třídy Sluníček. Ráno měly hodinu kreslení, vaření lektvarů a hledání stínu. Kdo tohle vše zvládl, tak se dal do stavění strašidelného hradu. Po náročné práci si každý zasloužil malé občerstvení ve formě malé svačinky v naší čarodějné jídelně.

To byste nevěřili, kolik kouzel se děti naučily v knihách plných kouzel a zaklínadel.  Nejvíce je však bavila hodina létání a pečení perníků pro babu ježibabu z perníkové chaloupky. Jeníček s Mařenkou si opět mohou pochutnat na perníkové chaloupce.

Bylo to krásné dopoledne, které nám hodně rychle uteklo. Já děkuji rodičům, že dětem připravili tak krásné kostýmy.

Dana Frebortová, učitelka Sluníček