Čarodějnický týden u Sluníček

Celý týden jsme pracovali s "čarodějnickou" tematikou, povídali si o této tradici, o čarodějnicích, že nejsou jen zlé, ale taky hodné. Četli si čarodějnické pohádky, povídali si o pomocnících čarodějnic. Vybarvovali omalovánky,  cvičili po čarodějnicku - takový přechod přes hrbolaté kameny okolo bažiny není jen tak! A což takhle přejít přes hada a dokonce pozpátku? A lezení na střechu perníkové chaloupky a loupání perníčku? Také žádný problém! Všechny děti to zvládly a moc je to bavilo. Každý si také vyrobil svoje perníkové srdce, kterým jsme ozdobili naši perníkovou chaloupku.

Čarodějnický týden nám vrcholil dopoledním rejem ve školce, kdy jsme tancovali, vyráběli svoji čarodějnici. Malinko si zasoutěžili a každý si vysoutěžil "letecký průkaz." Odpoledne se nám díky nádhernému počasí také vydařilo. Na děti čekaly různé soutěžea nakonec si každý mohl opéct svůj párek, špekáček. Vrcholem bylo upálení čarodějnice.

Martina Větrová, DiS.

učitelka Sluníček