Divadlo JOJO - DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Ve čtvrtek 7.6.2018 nám přijelo zpestřit konec školního roku naše JOJO divadlo s pohádkou DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ. A jelikož divadlo JOJO tvoří dvě paní divadelnice, byli jsme plni očekávání, jak se s takovou pohádkou popasují. A věřte, že výborně, jako vždy!

Divadlo nás přivítalo písničkou a děti tak byly ihned vtaženy do začátku příběhu. Dostali jsme pozvání na hrad, za princem a jeho hledáním nevěsty. Navštívili jsme živou obrazárnu princezen, což nás všechny úžasně pobavilo. Princi se totiž nabízely prapodivné princezny. Jedna, co měla ráda jenom koně, druhá zase jen střílela lukem a nic jiného ji nezajímalo. Třetí princezna byla celá zelená jako žába s výstižným jménem Kuňkoslava a ani poslední princezna se princi nelíbila. Měla tak moooc zlaté a velké zuby – princezna Zlatozubka.

Princ si nakonec vybral úplně jinou princeznu. Princeznu Květušku, která byla zakletá v daleké vysoké věži zlým čarodějem, protože si ho nechtěla vzít za muže. Pan král nebyl rád, protože každý, kdo se již dříve vydal princeznu zachránit, se nikdy nevrátil. Ale co mohl dělat.

Princ si vybral a tak se opravdu vydal na cestu princeznu zachránit. A děti se vydaly s ním. Zde nás divadlo úžasně vtáhlo do děje opravdovým prožíváním příběhu.

Princ měl velké štěstí, protože cestou potkal právě pány DLOUHÉHO, ŠIROKÉHO A BYSTROZRAKÉHO. To byli takoví kouzelní pánové, co uměli věci, které nikdo jiný nesvedl.

Společně doputovali k zakletému hradu, kde byla princezna uvězněna. A ihned jim do cesty vstoupil čaroděj, a že jim princeznu nevydá! Jen, kdyby se jim podařilo po 3 noci uhlídat princeznu. To se ale vůbec nedařilo, protože vždy všichni usnuli. Když se probudili, byla princezna pryč a zakletá do něčeho, co by normální člověk nenašel a nepoznal. Pan BYSTROZRAKÝ ale vždy vše uviděl, pan DLOUHÝ se pro vše natáhl a pan ŠIROKÝ nakonec vypil půlku moře, aby zakletou princeznu vylovil ze dna moře. A že to pěkně při pití moře všude cákalo, a to doslova! J

Princeznu se podařilo zachránit! A víte proč? Protože si všichni pomáhali. Přátelství je totiž úplně nejvíc! A proto zvítězilo nad zlým čarodějem.

Děti si pohádku náramně užily. Několikrát byly vtaženy aktivně do děje, zpívaly, skákaly, tančily a nakonec dostaly i trošku ze svatební hostiny prince a princezny.

Zazvonil zvonec a pohádkám je v letošním školním roce konec.

Už se ale moc těšíme na další divadelní představení začátkem nového školního roku.

Martina Větrová

vedoucí učitelka