Divadlo Jójo - Mášenka a medvědi

30. září k nám zavítalo známé divadlo Jó jo a přivezlo pohádku „Mášenka a medvědi.“

Mášenka byla malá šikovná holčička. Ráda pomáhala mamince a tatínkovi, ale moc se jí nedařilo. Když pomáhala mamince umývat nádobí tak rozbila talíř, když pomáhala tatínkovi na zahrádce, všechnu úrodu mu zničila. Rodiče jí hubovali, a tak se raději vypravila hrát si do lesa.

Na své procházce potkala mravence. Potom si našla klacík, a když na ni začala útočit vosa, pěkně se klacíkem oháněla. Jenže Máša byla nešikovná a zničila při tom pavučinu dvěma pavoučkům. Ti naříkali.

Tak šla Mášenka dál, potkala houby, ale ty ona nerada.  A protože má ráda Máša rychlost a hru na schovávanou, pobíhala po lese a schovávala se za stromy.

V tom se najednou objevily dvě víly, tedy vypadaly skoro jako víly. Měly krásné modrobílé oblečení… byly to ale paní vichřice. Zahrály si s Mášou a i všemi dětmi hru „všechno lítá co peří má“. A způsobily pěknou bouřku! Lítaly blesky a čepice… skoro jsme se ve školce báli.

A ta bouřka odnesla i Mášenku. Hluboko do lesa, k chaloupce. Jéé, Mášenka se radovala, protože už byla unavená a chtěla se dostat dovnitř, najíst se a odpočinout si. Vlezla oknem, snědla největší misku kaše a usnula v největší postýlce. Do té malinkaté by se nevešla.

A v tom se ozvala písnička…brum…brum…brum… tohle je náš dům…, domů se vrátili medvědi! A jéje, lekli se. Kdopak nám doma udělal takový nepořádek? A kdo snědl naši kaši? A kdo to spí v naší postýlce? Tak bručeli, až Mášenku probudili. Mášenka se s medvědy skamarádila, potom s pomocí malého medvídka Mišutky uklidila a zbyl čas i na společné hraní „na schovávanou“.

Medvědi nás nakonec všechny naučili hrát hru „ na stromy“, a tak vtáhly protagonistky divadla děti opět do děje.

Děti se po celou dobu pohádky náramně bavily, zpívaly písničky, hrály hry s vichřicí a na konci pořádně zatleskaly. Pohádka se jim velmi líbila. Bylo to vidět na jejich rozesmátých tvářích.

Těšíme se s divadlem „Jó Jo“ zase brzy na viděnou!

Martina Větrová, DiS.

Učitelka Motýlků