Divadlo Jojo - Rampouchová

Naše oblíbené divadlo Jo Jo, nás přijelo navštívit přímo na svátek sv. Kateřiny, ve středu 25. 11. 2015. A dovezlo nám tentokrát opravdu zimní pohádku „Rampouchová“.

Jak už název napovídá, byla to pohádka celá studená, mrazivá a větrná. Na začátku nás tedy přiletěla přivítat vrána Lána, ale hned letěla za dědou Rampušákem, a ten to celé roztočil. Přinesl si „větroměrku“ a tím způsobil pěknou vichřici. Až se vítr trochu utišil, začal si s dětmi povídat, kdo má doma jaké zvířátko. On má totiž doma MROŽE! Cože? Nu protože je zimní přece. A aby se všichni z té zimy zahřáli, dali si společnou rozcvičku.

Mezi tím doma paní Modrá mele kroupy, sníh a rampouchy a čeká na dědu, který odešel shánět severní vítr. Mrazící kotel špatně vařil, a tak museli zavolat na pomoc meluzínku „Mínku“, jenže ta učila děti jenom hvízdat.

A děda už je tu, ochutná polévku a ušklíbne se. Prý to není ono, tak zavolali metelici, ať jim do polévky trochu zametelí – prý, že je málo jiskrná! A musely pomoci i děti! Začaly všechny mrkat a mrkání házely do kotle. Paní Modrá přidala i červánky, potom trošku mlžného oparu a už to bublá…

Děti zavolaly básničkou dva mrazíky. Jeden se jmenoval Samec a druhý Zmrzlík, celá maminka Polární záře! Mrazíci přijeli na ledovém mráčku, ale jen co dorazili, rozbil se. Ale šikovní mrazíci popadli ledové nářadí a auto brzy opravili. A potom nám ještě namalovali na okna hezké obrázky, to totiž moc dobře umí.

…děda pokračuje ve vaření – jéé, to se povedlo – mňam! Rampouchová polévka je na světě. A když to dědovi tak šlo, uvařil i ledový tunel a kouzelný ledový koberec s Yettiho stopami, kde se mohly všechny děti sklouznout a prolézt ledovým tunelem. Brrr…to byla zima. J

Mrazíci uvařili ještě super rampouchy a zahráli a zazpívali nám spolu s dětmi krásnou písničku na rozloučenou.

Tak zase někdy příště!

Martina Větrová, DiS.