Divadlo Kozlík 24. 10. 2014

V pátek 24. 10. 2014 naši mateřskou školu navštívilo LOUTKOVÉ DIVADLO KOZLÍK, které nám zahrálo pohádku „JAK ŠEL KOZLÍK DO SVĚTA“.  Divadlo bylo v tento den tím zajímavější, že jsme ho mohli shlédnout v jiném, než „školkovém“ prostředí, vypravili jsme se za ním do sálu obecního úřadu.

Hlavní protagonista pohádky, kozlík, měl velmi obtížnou úlohu. Čekalo ho zdolání tří úkolů, které se rozhodl překonat proto, aby vysvobodil zakletou princeznu. A proč byla princezna zakletá? Inu, to se tak někdy stává, že neposlušné, namyšlené a tvrdohlavé princezny stihne trest. Čaroděj princeznu zaklel do škaredé čarodějnice. A jelikož měl kozlík princeznu moc rád a byl to její opravdový kamarád, tak i přesto, že se k němu princezna nechovala vždycky hezky, vysvobodil ji.  A jak to celé dopadlo? Princezna samou radostí kozlíka políbila a kozlík se proměnil v krásného prince. Princ požádal princeznu o ruku a byla svatba. Takže všechno, jak už to v pohádkách bývá, dobře dopadlo.

Divadlo nám v pohádce předvedlo krásné ručně vyřezávané loutky z dílny tatínka jedné z účinkujících loutkohereček. Děti se po skončení představení mohly s loutkami seznámit osobně, sáhnout si na ně a ti odvážnější, zkusit i to, jak se loutky vodí. A že to není nic lehkého, si ověřily i paní učitelky.

Divadlu přejeme spoustu dalších skvělých dětských diváků.

Fotky naleznete zde.

Učitelka MŠ Martina Větrová, DiS.