Informace k zahájení provozu školy

Vážení rodiče,

na základě plánu vlády na zvolňování mimořádných opatření se chystá od 25. 5. 2020 otevření základních škol s 1. stupněm. V této souvislosti se připravujeme na otevření také naší školy a zahájení výuky.

Z důvodu nedostatku informací a pokynů ze strany MŠMT a Ministerstva zdravotnictví zatím nemůžeme poskytnout detailnější informace o znovuzahájení výuky. Vláda přislíbila, že bychom tyto pokyny mohli obdržet koncem dubna. Po té budeme řešit, zda jsme schopni splnit všechny požadavky hygienického i organizačního rázu a začneme připravovat možné scénáře obnovení výuky. Zároveň budou třídní učitelky jednotlivých tříd zjišťovat Váš zájem o docházku Vašich dětí do školy (docházka do konce školního roku nebude zřejmě povinná a bude záležet na rozhodnutí zákonných zástupců, zda děti do školy nastoupí či nikoliv). Podle těchto informací začneme připravovat složení jednotlivých skupin žáků, ve kterých bude probíhat vzdělávání i formy vzdělávání těch, které již do školy nenastoupí.

Čekáme také na informace, jaká bude forma školního stravování i jak bude - nebude fungovat provoz školní družiny a popř. i zájmových kroužků.

Pokud bude dostatečný zájem ze strany zákonných zástupců dětí, zvažujeme zahájení provozu mateřské školy také od 25. 5. 2020.

Bohužel, zatím více informací poskytnout nemůžeme, ale jakmile získáme nové, zveřejníme je na stránkách školy.

Děkuji za pochopení a přeji především hodně zdraví!

Pavel Dvořáček, ředitel školy