JARNÍ POHÁDKA S HASTRMÁNKEM

Zima pomalu končí svou nadvládu, jaro zatím nesměle ťuká na dveře, sluníčko vystrkuje své paprsky a ze země vykukují první jarní kytičky. Jaro jsme letos přivítali pohádkou.

Ve středu 23. 3. 2016 k nám do školky přijelo divadlo Úsměv a s ním i „Jarní pohádka s Hastrmánkem“. Kašpárek Nazdárek, který celou pohádku provázel, se s dětmi přivítal písničkou a pohádka mohla začít.

„...vodníci a hastrmani z rybníku jsou dávno pryč, zmizeli jak voda z dlaní, jak z děravé kapsy klíč..."Jak chtěl mít vodníček na jaře všechno podle sebe, ale nakonec to dopadlo obráceně a v přírodě je všechno, jak má být. V rybníčku bydlel vodníček Vodička, ale byl moc smutný a nešťastný, protože měl špinavý rybníček. Někdo mu tam házel věci, které do rybníčku vůbec nepatří. Vodníčka to moc trápilo.  Kdo to asi všechno dělal? No přeci nezbedný a nepořádný čuník Mojmír, na kterého se ostatní zvířátka, jako třeba veverka, žabka nebo rak zlobila. Rozhodli se, že Mojmíra chytí a potrestají, a tak na něho spolu s Vodníčkem vodičkou přichystali past. Mojmír byl hladový, ale neměl s sebou žádnou svačinu, a tak se rozhodl, že si v rybníčku chytí na svůj ocásek nějakou rybičku. Ale to neměl dělat. Jak do rybníčku strčil ocásek, chytil ho za něho rak a už ho nepustil. Ale to už tu byl také vodník Vodička, který se na Mojmíra moc zlobil. Mojmír ale slíbil vodníčkovi, že všechno napraví a že se polepší. Vždyť přece lepší je mít dobré kamarády a být také kamarád s přírodou, a ne ji ničit. Nakonec, tak jak to má v každé správné pohádce být, všechno dobře dopadlo.

Dětem se pohádka moc líbila, byla poučná a plná pěkných písníček, a tak si děti a herci mohli i zazpívat. Budeme se těšit třeba někdy příště zase u jiné pohádky na shledanou.

Alena Prícká, učitelka MŠ