Loučení s předškoláčky

V pátek 22. června 2018 proběhlo loučení s předškoláčky ze třídy Motýlků a Sluníček.

Dopoledne jsme vyrazili linkovým autobusem do Dolního Třešňovce, kde jsme si prohlédli areál zemědělské školy – farmu s domácími zvířaty, moderní kravín s telátky a kravkami. Poté jsme se vydali pěšky na vlakové nádraží do Lanškrouna a svezli se motoráčkem do Rudoltic.

Loučení s předškoláčky pokračovalo odpoledne. Sešli jsme v 16.00 hodin opět  ve školce. Protože nám počasí moc nepřálo, poklad jsme hledali v prostorách školky. Cestou  děti plnily různé úkoly, které jim pomohly vyluštit křížovku a ta je zavedla k cíli. To bylo radosti, když každý našel svůj poklad! J

Na děti čekalo další překvapení ve slavnostně vyzdobené třídě Berušek, kde paní královna pasovala každého předškoláčka na školáčka a pasování potvrdila šerpou.

Deštivé počasí se umoudřilo a na chvíli vysvitlo sluníčko, tak jsme si mohli opéci buřtíky.

Tento výjimečný den jsme zakončili diskotékou. Děti se vydováděly, pochutnaly si na dobrotách, které pro ně připravily maminky a paní učitelky, zažily společné chvíle, na které budou rády vzpomínat.

Všem předškoláčkům, nyní již pasovaným školáčkům, přejeme úspěšný vstup do Základní školy a mnoho nových příjemných zážitků.

Hana Brodinová

paní učitelka Motýlků