Lyžařský výcvik 2023

www.topwatchesmall.com

V neděli 29. ledna odpoledne jsme vyrazili autobusem od školy z Rudoltic v počtu dvanácti dětí ze čtvrté a páté třídy a dvou instruktorek (paní ředitelka a já). Spolu s námi tradičně jela výprava ze Základní školy z Tatenic. Cíl – Sokolská chata v Říčkách v Orlických horách.

Počasí nám přálo, sněžilo celých pět dnů až do poslední hodiny před návratem. Na lyže jsme vyráželi ráno po snídani a odpoledne po obědě skibusem, který stavěl skoro hned u chaty. Zpátky jsme se vraceli na lyžích kouzelně zasněženým lesem až přímo k chatě. Většinou jsme sjezdovali, poslední den došlo i na běžky.

Děti byly velmi schopné nejen na sjezdovkách i na běžkách, ale zvláštní pochvalu si zaslouží za chování při celém pobytu. Za vzájemnou spolupráci a pomoc, za kamarádské vztahy, i za dodržování pravidel, bez kterých by takový výcvik i všechno kolem v tak velké skupině nemohlo fungovat.

Večery nám vyplnily přednášky o lyžování – vážné od tatenického pana ředitele Martina Jozy i jedna veselá od klaunského hosta. Poslední večer došlo po předávání diplomů, které byly opravdu zasloužené, na vystoupení, která si v několika skupinách připravily samy děti. Přestože na přípravu neměly při nabitém programu moc času, byla to jedna velká paráda. Naši čtvrťáci a páťáci se přitom neztratili ani v konkurenci deváťaček z Tatenic. Závěr večera obstarala diskotéka.

Naše děti výborně cvičila a vycvičila naše paní ředitelka Lenka Havlenová (a já). Spolu s dětmi jsme si výcvik každý den opravdu užili, družné zastávky před závěrem denního výcviku v kiosku tak byly spravedlivou odměnou.

Sokolská chata dýchá atmosférou, při které naše generace vzpomíná na své mládí. O to větší pochvala patří nejen dětem, které si za celý pobyt nevzpomněly na „wifinu“ a ochotně pomáhaly s umýváním nádobí a dodávkami uhlí do kuchyně, ale taky paním kuchařkám, které výborná jídla připravovaly na peci.

Pro naše páťáky to byl poslední rok, myslím, že budou na tuhle zkušenost dlouho vzpomínat (doufám, že dobře!). Pro ostatní to je nejlepší pozvání pro příští ročník lyžařského výcviku. Tak neváhejte a za rok na lyžích na shledanou!

Michaela Najbrtová

Foto zde.