Lyžařský výcvik v Českých Petrovicích

Týden plný zážitků spojených s pobytem na horách, lyžováním, turistikou a dalšími aktivitami mají za sebou žáci čtvrtého a pátého ročníku naší školy. Společně s žáky ze základní školy z Dlouhé Třebové absolvovali ve dnech 14. -  19. 2. 2016 lyžařský výcvik ve skiareálu v Českých Petrovicích nedaleko Pastvinské přehrady. Ubytování a stravování bylo zajištěno u manželů Bartošových v nově zrekonstruované Chatě Na Čiháku, vzdálené od sjezdovek asi 1,5 km.

replica watches

I když se žáci obou škol do té doby neznali, po krátkém ,,okoukávání“ si k sobě brzy našli cestu a po celý zbytek výcviku spolu trávili čas nejen na svahu, ale také v době odpočinku. Pedagogický dohled a zároveň i výuku lyžování během výcviku zajišťovali Mgr. Lenka Havlenová, Mgr. Pavel Dvořáček a Mgr. Martin Józa (majitel lyžařské školy a bývalý člen Horské služby). Program jsme každý den zahajovali krátkou ranní rozcvičkou, po které následovala snídaně formou švédských stolů a odjezd na sjezdovky k dopolednímu výcviku. Po obědě a poledním odpočinku opět pokračoval výcvik lyžování. Po večeři vyslechli žáci informace k dalšímu dni a proběhla přednáška nebo společné sledování videa z lyžařského výcviku. Prostor byl také na hry a zábavu.

Týden lyžování jsme si ve středu, v  rámci odpočinkového odpoledne, zpestřili turistickým výšlapem k nedaleké Zemské bráně, kterou protéká hraniční řeka Divoká Orlice. Po naučné stezce jsme se přes Pašeráckou lávku dostali až k Ledříčkově skále, kde podle legendy žil v jeskyni místní zbojník Ledříček . Při zpáteční cestě jsme si prohlédli některé menší pohraniční pevnosti v okolí. Večer měli žáci možnost shlédnout zajímavý dokument o budování těchto pevností i o situaci v pohraničí před druhou světovou válkou.

Závěrečný večer před odjezdem byl věnován  nejen vyhodnocení výcviku, ale také vyhlášení výsledků soutěží ve slalomu, úklidu pokojů, místopisu nebo v soutěži o nejvtipnější scénku, kterou si připravili zástupci jednotlivých pokojů pro ostatní. Milým překvapením byla večerní návštěva pana Bartoše, který nám přinesl ukázat čerstvě narozené kůzle.

Páteční ráno nás mile překvapilo čerstvou sněhovou nadílkou, což byla krásná tečka za báječným týdnem plným pohybu a sportu.

Pavel Dvořáček, ředitel školy

Fotografie naleznete zde