Mikuláš, čert a anděl u Motýlků

Čert, Mikuláš a anděl u Motýlků

Od začátku prosince jsme se připravovali na příchod Čerta, Mikuláše a anděla. Děti se učily básničky, písničky a dověděly se o této tradici spoustu zajímavého. Vyráběli jsme různé papírové čerty, řetězy, společně jsme si vyzdobili třídy a šatny tak, aby bylo poznat, že: „My se čertů nebojíme“. Ale když se v úterý 5.12.2017 školkou ozvalo známé čertovské ble, ble, ble bylo vidět, že to není asi úplně pravda. Měli jsme štěstí, Čert byl hodný a Mikuláš většinu dětí pochválil a hodný andílek rozdával dětem dárečky. Pár hříšníků ale přeci jen Mikuláš pokáral a museli slíbit, že se polepší.

Společně jsme jim zazpívali písničku a ti odvážnější řekli čertovi básničku. Všechno dobře dopadlo, děti měly z nadílky radost a teď už se budeme těšit na  Vánoce.

Fotografie naleznete zde.