MŠ - Loučíme se s předškoláčky

V úterý 25. června 2019 proběhlo loučení předškoláčků ze třídy Sluníček.

Dopoledne vyrazily děti s paní učitelkou Monikou a paní učitelkou Hankou  linkovým autobusem do Dolního Třešňovce na SZeŠ za zvířátky. Celým areálem SZeŠ je provázela paní učitelka Klížová, které tímto mockrát děkujeme za ochotu. Dětem se výlet moc líbil a jeho vyvrcholením byl porod telátka, holčičky Kristýnky, v přímém přenosu :-) Poté se všichni vydali pěšky na vlakové nádraží do Lanškrouna a svezli se motoráčkem do Rudoltic.

Loučení s předškoláčky pokračovalo i odpoledne. Sešli jsme v 16.30 hodin opět  ve školce. Pro děti byla nachystána cesta plná různých úkolů, které jim pomohly vyluštit křížovku a ta jim řekla, kde mají hledat poklad. Předtím jsme ale ještě stihli zastávku u Šrámků, kde jsme si společně opekli buřtíky a užili si krásných chvil. Příjemné překvapení pro nás nachystala rodina Šrámkova, Mikulova a Šemberova,tímto jim mockrát děkujeme. A protože nás čekalo ještě objevení pokladu, vrátili jsme se zpět do školky.

To bylo radosti, když každý našel svůj poklad ukrytý pod polštářek!

Ve slavnostně vyzdobené třídě Berušek, se odehrálo pasování každého předškoláčka na školáčka a děti obdržely šerpu.

Tento výjimečný den jsme zakončili diskotékou. Děti se vydováděly, pochutnaly si na dobrotách, které pro ně připravily maminky a paní učitelky, zažily společné chvíle, na které budou rády vzpomínat.

Všem předškoláčkům, nyní již pasovaným školáčkům, přejeme úspěšný vstup do Základní školy a mnoho nových příjemných zážitků.

Za kolektiv MŠ

Blanka Matějková

Fotografie z návštěvy SZeŠ naleznete zde:

Fotografie z odpoledního programu naleznete zde: