MŠ - Školní výlet

Letos se paní učitelky s dětmi vypravily na školkový výlet do Potštejna na zámek. Čekala na ně hraná pohádka s názvem "Hraběnčiny nové šaty". Rázem se všichni ocitli ve skutečném barokním zámku s šlechtickými obyvateli a jejich výjimečným životem. Zámek Potštějn hraběte Jana Antonína Harbuval Chamaré chystá velikou slávu, večer se koná barokní ples. Sjíždí se šlechta a panstvo ze širokého okolí. Služebnictvo běhá, uklízí, smýčí, vaří, peče, nakládá a špikuje. Paní hraběnka je churavá, leží v posteli, naříká a má veliké trápení. Střídají se u ní lékaři a ranhojiči z celé země a nikdo nemůže přijít na to, proč je tak pobledlá. Nepomáhá ani čerstvý vzduch, bylinná lázeň, obklady ani pouštění žilou. Že by ji snad vyléčily ty překrásné nové šaty, co jí pan hrabě na bál slíbil? Jenže pan hrabě Chamaré má starostí dost, je třeba velice brzy nalézti tajemný poklad ukrytý na místním hradě, neboť stavba nového panství novohradského již započala a bez řádné finanční injekce nebude ani nový zámek, ani hraběnčiny nové šaty.

Jak to všechno dopadlo? Pan hrabě dětem zazpíval, zahrál, ukázal jim pánskou pracovnu a přiblížil proces hledání pokladu na místním hradě. Děti dostaly mapu a s jeho instukcemi se vydaly hledat daný poklad. Co myslíte, podařilo se najít? Podařilo ... :-)

Celý den sluníčko krásně hřálo, na nás se usmívalo. Všichni jsme si den užili a na konci i sladkou zmrzlinu z potštejnské cukrárny ochutnali.

Za kolektiv MŠ

Blanka Matějková