Organizace v ZŠ od 12.4.2021

Vážení rodiče,

Od pondělí 12. 4. 2021 zahajujeme prezenční výuku pro všechny třídy (ročníky) v ZŠ.

Z důvodu epidemiologické situace jsme povinni dodržovat pokyny MŠMT a MZ, které upravují organizaci vzdělávání ve škole.

Návrat dětí a žáků do škol je podmíněn:

• Přítomností zdravých dětí a žáků ve škole – bez příznaků onemocnění
  • Testováním dětí, žáků a zaměstnanců školy 2x týdně (vždy v pondělí a ve čtvrtek) antigenními testy
  • Dodržením homogenity skupin – třídy se opět nespojují ani ve výuce, ŠD ani ve školní jídelně + oddělení šaten pro jednotlivé třídy
  • Ochranou dýchacích cest – děti MŠ bez roušek, žáci v ZŠ povinnost nosit chirurgické roušky (nikoliv textilní)
  • Zvýšenou mírou hygienických opatření – častější úklidy, časté myti rukou, větrání, pobyty venku,…
  • Až na výjimky zakázána přítomnost třetích osob ve škole

Rolex Replica Watches

Režimové a organizační požadavky

• Roušky – 2 na dobu výuky + 1 navíc, pokud žák navštěvuje i ŠD
  • Pití – škola z hygienických důvodů nezajišťuje pitný režim, žáci si nosí pití s sebou

Rozdělení šaten:

1.třída         lavičky u vchodu do šatny

2.třída         ve 2.třídě a na chodbě před třídou

(vstup vchodem pro zaměstnance)

3.třída         místnost nad schody – zadní vstup do školy

4.třída         šatna

5.třída         místnost za mříží – zadní vstup do školy

ŠKOLNÍ DRUŽINA

z personálních a organizačních důvodů (zachování homogenity skupin) bude do odvolání ŠD pouze pro žáky 1.-3.třídy

ranní družina: pro 1. a 2.tř.

1.třída – ŠD v podkroví – vych. Marcela Krystlová

2.třída – uč. 2.tř. – vych. Pavel Dvořáček

Provoz 6:30 – 7:45 ( Pondělí a čtvrtek do 7:20 h příchod posledních žáků, pak bude až do 7:45 h škola uzavřena – z důvodů testování žáků antigenními testy ve ŠD)

odpolední družina: pro 1. - 3.třídu

1.třída – ŠD v podkroví – vych. Marcela Krystlová

2.třída – uč. 2.tř. – vych. Pavel Dvořáček, Romana Urbanová, Lenka Chrobáková, Beata Fišarová

3.třída – uč.3.třídy – vych.  Romana Urbanová, učitelky MŠ,

Provoz, do 15:30 h !!!

Provoz školní družiny pro 3.třídu budeme moci organizačně zajistit jen po dobu uzavření MŠ - tříd BERUŠEK  a MOTÝLKŮ. Až bude obnoven jejich provoz, nebudeme již moci využívat ve ŠD paní učitelky z MŠ.

• VÝUKA

dle upraveného rozvrhu        ZDE

Žáci, kteří po skončení výuky budou čekat na oběd, budou po celou dobu pod pedagogickým dohledem.

• STRAVOVÁNÍ

Po jednotlivých třídách dle pořadí       ZDE

V pondělí 12.4.2021 budou všichni žáci automaticky přihlášeni ke stravování.

Pokud o oběd nebudete mít zájem musíte si ho odhlásit!

• ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ (kroužky, kluby)

do odvolání zrušeno, pouze doučování Z PROJEKTU Šablony II

Testování antigenními testy –

Testovací diagram ZDE

instruktážní video ZDE

info k testování ZDE

info pro rodiče ZDE

Každé pondělí a čtvrtek budou zaměstnanci a žáci školy testováni antigenními testy.

Žáci (1.a 2.tř.), kteří budou navštěvovat ranní ŠD budou testováni ihned po příchodu do družiny (nejpozději v 7:20, pak se škola uzavírá do 7:45 h)

Ostatní po příchodu do školy (škola se otevírá v 7:45), testování proběhne ve třídě na začátku výuky.

Žáci se testují samy, za přítomnosti vyučujícího a dle jeho pokynů.

Pokud žák přijde do školy později, než je začátek výuky, bude testován ihned po příchodu.

ŽÁCI PŘICHÁZEJÍ DO ŠKOLY ZDRAVÍ BEZ ZNÁMEK ONEMOCNĚNÍ – seznam příznaků ZDE

Výjimky z testování:

• Žáci, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu nebo antigenního testu ne staršího, než 48 h a nemají příznaky onemocnění COVID - 19
  • Žáci, kteří prodělali nemoc COVID – 19 a neuplynulo více, než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. To je nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě,…)

Nesouhlas zákonného zástupce s testováním žáka

• Žák nemůže být nucen k účasti na testování a neúčast na testování nemůže být jakkoliv sankcionována. Důsledkem neúčasti je nemožnost účasti na prezenčním vzdělávání (ve škole).
  • Žák má omluvenou absenci, ale vzdělává se doma – nejde o distanční výuku (podpora školy je omezena – nutno řešit s vedením školy)

V pondělí 12. 4. 2021 žáci třídním učitelkám odevzdají formulář s odchody ze školy po dobu platnosti mimořádných opatření        ZDE

V listinné podobě budou formuláře ve schránce na budově ZŠ