Organizace výuky v ZŠ od 25.5.2020

Vážení rodiče, milí žáci,

Dne 25. 5. 2020 znovuobnovíme výuku v naší základní škole. MŠMT vypracovalo pokyny, na základě kterých bude probíhat organizace vzdělávání a stravování ve škole. Tyto pokyny jsou pro školu závazné a bude nutné je striktně dodržovat.

Výuka ve škole bude dobrovolná, rozhodujete Vy rodiče, zda Vaše děti do školy nastoupí (Pro nástup do školy bude  nutné vyplnění četného prohlášení .

Pro žáky, kteří nenastoupí, bude i nadále zajištěna distanční výuka (domácí výuka). Školní jídelna fungovat bude. Školní družina nikoliv, ale žáci budou moci zůstávat ve svých skupinách i odpoledne ve škole.

Podmínky

• Zákonný zástupce je do 18.5.2020 povinen vyjádřit zájem o docházku do školy na základě dotazníku, který obdrží elektronicky od třídních učitelů  (dotazníky budou včas zaslány přes třídní učitelky).

• Žáci, kteří nastoupí do školy, musí předložit nejpozději do 25. 5. 2020 čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.

• Žáci budou rozděleni do skupin (max. 15 žáků), ve kterých budou po celou dobu pobytu ve škole (dopolední výuka, oběd, odpolední činnosti). Skupiny se nespojují ani při menším počtu dětí.

Zajišťují rodiče, zákonní zástupci:

• minimálně 2 roušky na den, 2 igelitové sáčky (na použitou roušku, na čistou roušku)
  • pití, svačinu (2 svačiny v případě pobytu ve škole do 16 hodin) – pitný režim nebude ve škole zajištěn!
  • do školy přichází zdravé dítě, bez teplot a projevů respiračního onemocnění

Zajišťuje škola:

• maximální počet žáků ve skupině (třídě) – 15, složení skupin je neměnné – nelze je doplňovat, spojovat
  • výuku povede třídní učitelka, odpolední činnosti vychovatelé
  • dodržování hygienických požadavků dle MŠMT
  • tekutá mýdla – ve třídách a na toaletách
  • dezinfekční prostředky na mytí rukou (gel nebo antibakteriální mýdla vhodné pro děti) -  ve školní jídelně, ve třídách a na toaletách
  • papírové ručníky - ve školní jídelně, ve třídách a na toaletách
  • dezinfekce vnitřních prostor dle pokynů MŠMT
  • Bezdotykové teploměry

Organizace vzdělávání:

• vstup do budovy školy bude umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám
  • ranní družina nebude v provozu, žáci přicházejí až před začátkem výuky (čas vstupu do školy jeho organizace budou upřesněny (do 11.5.2020)
  • před školou se žáci neshlukují, udržují mezi s sebou 2 metry rozestupy, na ústech mají roušky
  • žáky do školy odvádějí třídní učitelky
  • po vstupu do školy si pečlivě umyjí ruce (20-30 sekund)
  • dopolední vzdělávání – v lavicích bez roušek, mimo lavice, ve společných prostorách v areálu školy -  s rouškami. Vzdálenosti mezi žáky v lavicích 2 m, sedí samostatně, 1žák, jedna lavice
  • rozsah dopolední výuky jednotlivých skupin (tříd)bude upřesněn (do 11.5.2020)
  • pohyb mimo areál školy není ani dopoledne, ani odpoledne povolen
  • rozvrh dopoledního vyučování bude vycházet z platného rozvrhu školy, bude však přizpůsoben podmínkám školy – ve výuce preferujeme opakování a výuku hlavních předmětů, tělesná výchova je zrušena.
  • přestávky budou žáci trávit ve třídě, pokud to počasí dovolí, budou velké přestávky trávit venku.
  • žáci, kteří budou zůstávat ve škole i odpoledne (max. do 16 hod), budou ve stejných skupinách jako dopoledne (většinou ve svých třídách)
  • pro žáky 5. tříd nebudeme otvírat odpolední program z personálních důvodů
  • žáci, kteří budou opakovaně porušovat pokyny pedagogů v oblasti hygienických nařízení mohou být ze vzdělávání ve škole vyřazeni

Organizace stravování:

• stravování ve školní jídelně bude umožněno – teplé obědy
  • žáci na oběd odcházejí podle skupin (tříd) – nutno včas žáky na oběd přihlásit u vedoucí ŠJ

Klasifikace žáků za II. pololetí

• klasifikovat budeme známkami. Při klasifikace se budeme řídit vyhláškou č.211/2020 Sb.

Distanční vzdělávání:

• žáci, které zákonní zástupci nepřihlásí ke vzdělávání ve škole, se budou i nadále (do konce školního roku) vzdělávat doma. Ve stejném režimu, jako dosud.

Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění zde

Organizační a hygienické požadavky MŠMT zde