OTEVŘENÍ MŠ

Vážení rodiče,

od 25. 5. 2020 se znovuotevře naše MŠ, bohužel nemůže fungovat v běžném režimu, neboť musíme dodržet pokyny MŠMT ohledně organizace výuky i hygienických nařízení.

Personální možnosti nám dovolí poskytnout vzdělávání v omezeném režimu denně od 6:30 hod. do 15:30 hod. Níže naleznete informace o organizaci provozu MŠ.

Stravování bude probíhat v běžném režimu.

Provoz MŠ bude od 25. 5. 2020 do 26. 6. 2020 (kdy bude zahájená plánovaná rekonstrukce školní jídelny).

Prázdninový provoz bude omezen z důvodu rekonstrukce ŠJ.

- od 29.6. do 31. 7.2020 bude MŠ uzavřena.

- od 3. 8. 2020 po celý srpen bude MŠ otevřena - pouze jedna třída. Obědy budou dováženy.

Po otevření MŠ zaniká dle aktuální legislativy rodičům nárok na OČR. Pokud má ale zákonný zástupce dítě ve věku do 13 let na ZŠ, může čerpat do 30.6. 2020 ošetřovné na něj.

Úplata za předškolní vzdělávání bude vybírána pouze od dětí, které budou MŠ navštěvovat.

POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Docházka pro předškolní děti, které jsou v mateřské škole posledním rokem a od září nastupují do základní školy, bude dobrovolná. Rozhodujete Vy rodiče, zda Vaše dítě do mateřské školy nastoupí. Pro děti, které zůstanou doma, bude i nadále zajištěna on-line výuka.

Ranní doprava dětí ze Zámečku bude z organizačních a personálních důvodů ZRUŠENA!

Rodiče dětí, které do MŠ nastoupí, budou povinni odevzdat před nástupem Čestné prohlášení - naleznete zde

Pokud zákonný zástupce tento dokument nepodepíše, nebude vstup dítěti do mateřské školy umožněn.

HYGIENICKÉ A BEZPEČNOSTÍ DOPORUČENÍ PRO ZABEZPEČENÍ PROVOZU MATEŘSKÝCH ŠKOL

Upozornění pro zákonné zástupce dětí:

Provoz mateřské školy je omezen od 6:30 – 15:30 hod z důvodu personálního zabezpečení provozu mateřské školy a nezbytných hygienických opatření k zajištění bezpečnosti dětí. Je určen především rodinám, které nemají jinou možnost, jak zajistit dohled nad svými dětmi.

Zákonní zástupci dítěte musí před vstupem dítěte do MŠ odevzdat vyplněné a podepsané Čestné prohlášení í o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení o osobách s rizikovými faktory.

Povinné vybavení dítěte:

• 2 roušky a 2 igelitové sáčky – každý den!

Organizace vzdělávání v MŠ:

6:30 – 7:30 – příchod dětí do MŠ – dítě i jeho doprovod mají roušku, rozestupy mezi osobami  před     vchodem 2 m

• vstup do MŠ povolen pouze dětem, nikoliv jejich doprovodu
  •  u vchodu do MŠ přebírá dítě pověřený zaměstnanec školy, provede měření aktuální tělesné teploty bezkontaktním teploměrem za přítomnosti zákonného zástupce dítěte, popřípadě jiné doprovázející osoby. DO MŠ BUDE VSTUP UMOŽNĚN POUZE ZDRAVÝM DĚTEM. V případě zjištění zvýšené teploty nebo příznaků respiračního či jiného onemocnění (rýma, kašel, nevolnost…) bude dítě posláno domů.
  • s sebou 2 čisté roušky a 2 igelitové sáčky
  • po vstupu do MŠ si děti důkladně umyjí ruce
  • do MŠ nebudou děti nosit žádné hračky, ani na spaní

Dopoledne bude probíhat vzdělávání, dle běžného režimu – strava a pitný režim bude zajištěn.

Ve třídě i na školní zahradě nemusí děti ani pedagogové nosit roušky.

Děti ze třídy Berušek a Sluníček se nesmí potkávat.

Pobyt venku bude možný pouze na zahradě MŠ, nikoliv mimo areál školy.

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ bude z organizačních a personálních důvodů umožněno pouze v těchto časech:

11:45 – 12:30 hod

14:30 -  15:30 hod

Postup  vyzvednutí dítěte z MŠ:

• doprovod dítěte zazvoní na třídu (děti se nespojují) a vyčká, až jim příslušný zaměstnanec školy dítě dovede
  • odchod po obědě domů – zákonný zástupce oznámí telefonicky, nebo ráno při předání dítěte
  • omlouvání též - telefonicky, či e-mailem (ms@zsrudoltice.cz)

Strava bude 25.5.2020 nahlášena pro všechny děti, které se tento den nahlásí do MŠ. V případě změny si zákonní zástupci dětí musí obědy odhlásit!!!!

Upozorňujeme na povinnost nosit roušky a zachovávat odstupy mezi osobami 2 m v celém areálu školy!

Děkujeme za pochopení!