OTEVŘENÍ ZŠ - organizace

INFORMACE K OTEVŘENÍ ŠKOLY 25.5.2020

1. Povinnost podat do 18. 5. 2020 formulář s vyjádřením zájmu o vzdělávání žáka ve škole v období  od 25. 5. do 26. 6. 2020 a čestné prohlášení

• Z důvodu zahájení rekonstrukce školní jídelny bude školní rok ukončen (předáno vysvědčení) v pátek 26. 6. 2020

1. Provozní doba školy – 7,30 hod. - 16,00 hod.

1. Vstup do školy v 7,45  hod. – žáci se seskupují podle tříd na vyznačených místech před školou. Nutné rozestupy 2 metry mezi s sebou, rouška. V 7,45 hod si žáky přebírají třídní učitelky.

1. Zákonným zástupcům vstup do školy, dle nařízení MŠMT nebude umožněn!

Výuka bude probíhat ve vyučovacích blocích : dopolední blok – oběd – odpolední blok(pro zájemce)

1. třída -  8,00 – 11,30 -  oběd ve ŠJ: 11,35 – 11,55 - odpolední blok max. do 16. hod

2. třída -  8,00 – 11,45 -  oběd ve ŠJ: 11,55 – 12,15 - odpolední blok max. do 16. hod

3. třída -  8,00 – 12,05 -  oběd ve ŠJ: 12,15 – 12,35 - odpolední blok max. do 16. hod

4. třída -  8,00 – 12,25 -  oběd ve ŠJ: 12,35 – 12,55 - odpolední blok max. do 16. hod

5. třída -  8,00 – 12,45 -  oběd ve ŠJ: 12,55 – 13,15 - odpolední blok se neuskuteční!

• Po obědě bude následovat odpolední blok – zájmového vzdělávání – žáci budou ve stejných skupinách jako dopoledne!
  • Do konce školního roku nebude tělesná výchova.

Provoz školy a hygienická opatření

• Skupiny do 15 žáků, každý se svojí třídní učitelkou, skupiny jsou neměnné (odpovídají stávajícím třídám)
  • Doba pobytu žáků ve škole – 7,45 – max. do 16,00 hod.
  • Skupiny – každý ročník ve své třídě (i odpoledne)

– třída s největším počtem přihlášených žáků bude odpoledne ve třídě školní družiny (bude upřesněno na základě přihlášek)

• Vstup do školy – šatny:

1. třída – hl. vchod – šatna ve třídě

2. třída – hl. vchod – šatna v prostoru stávající šatny

3. třída – zadní vchod u multifunkčního hřiště – šatna v místnosti nad schodištěm

4. třída – zadní vchod u multifunkčního hřiště – šatna v místnosti pod schodištěm

5. třída – vchod pro zaměstnance – šatna ve třídě

• Po příchodu do školy půjde žák ke své šatně, po uložení věcí odchází do své třídy. Žáci si řádně umyjí a vydesinfikují ruce, každý žák bude sedět ve své lavici sám.
  • Každý žák musí mít na jeden vyučovací den min. 2 roušky + sáček na ukládání roušky.
  • Roušky budou nosit ve společných prostorách – chodba, WC, …. cesta na oběd.
  • Během celého vyučování budou mít žáci k dispozici desinfekční mýdlo a papírové ručníky.
  • Pitný režim nebude zajištěn - žáci si s sebou přinesou lahev s pitím. Dle délky pobytu ve škole doporučujeme 1 - 2 svačiny.

Způsob předávání, vyzvedávání a omlouvání žáků

Do budovy školy mohou vstoupit pouze žáci, nikoliv doprovázející osoby!!

Prosíme rodiče, aby před školou dodržovali odstupy 2 metry a zbytečně se před školou neshromažďovali.

Vyzvedávání dětí – zazvonění na zvonek - podle tříd, vyzvedávání dle rozpisu – docházky, kterou vyplní rodiče k 18.5., bez vstupu do budovy školy.

Omlouvání nepřítomnosti – emailem, telefonem.

Obědy budou od 25.5.2020 nahlášeny pro všechny děti. Kdo se nezúčastní výuky, nebo nechce oběd, musí si ho odhlásit!!!!

Ranní a odpolední doprava žáků (Hravá družina) nebude probíhat!

Zájmové kroužky nebudou (mimo doučování - při dostatečném počtu nahlášených žáků) probíhat.