Pečení perníčků u Motýlků

Středu 2. 12. 2015 v prvním adventním týdnu jsme si s Motýlky opravdu užili. Vypravili jsme se totiž do naší školní kuchyně vybaveni hromadou těsta a spoustou formiček. Ostatní potřebné nám paní kuchařky ochotně zapůjčily. Všichni malí kuchaři a kuchařinky se nadšeně pustili do díla. Paní učitelky pomohly s válením těsta, a pak už to bylo jen na dětech. Vykrajování hvězdiček, srdíček, podkov,…je nesmírně bavilo a u hlavního "tvořivého stolu" to pěkně vřelo. Za chvíli se plnily plechy a brzy jsme ucítili tu úžasnou vůni prvního vánočního cukroví, perníčků!
Více jak hodinovou pekařskou práci jsme proložili kreslířskými chvilkami, kdy děti zprvu dokončovaly peříčka pro našeho vánočního anděla a poté omalovánkami s Mikulášem a čerty. A bylo hotovo, upečeno! Po vychladnutí mohl každý ze svého díla ochutnat.
Celou práci jsme dokončili v následujícím týdnu, kdy jsme perníčkům dali slušivý kabátek z cukrovo bílkové polevy a barevně ozdobili. Mňam, to byla ale dobrota!
Podívejte se na naši práci zde.

učitelka Motýlků, Martina Větrová, DiS.