Seznamovací výlet

V pátek 4. září se žáci všech tříd vydali vlakem do Mladějova na seznamovací výlet. Seznámení bylo důležité hlavně pro prvňáčky, kterých letos nastoupilo jedenáct. Ale užívali si ho všichni – a  o to více, že školní výlety se před prázdninami konat nemohly.

Děti se projely vláčkem po úzkokolejce malebnou přírodou po úbočí Hřebečovského hřbetu, seznámily se s místní hornickou činností a měly možnost si v lese posbírat i náboje po sobotní vzpomínkové bitvě Mladějov-Blosdorf 1915, v níž proti sobě nastoupili vojáci rakouské a ruské armády. V občerstvení U parního stroje děti čekal teplý oběd a poté navštívily expozici Průmyslového muzea Mladějov. Nakonec si mohly zakoupit drobné suvenýry.

Počasí přálo, výlet se vydařil, tak ať i spokojeně a radostně projedeme „vláčkem“ dalšího školního roku!

Mgr. Hana Hrdinová

fotografie zde