Školní výlet 5. ročníku: PROPAST MACOHA

Máme za sebou školní výlet, který se uskutečnil v pátek dne 21. června. Tentokrát jsme navštívili Moravský kras, kde jsme měli zarezervovaný vstup do propasti Macocha. K propasti jsme se přesunuli kabinkovou lanovkou. Pak následovala tolik očekávaná komentovaná prohlídka povrchu Macocha. Z jeskyně nás vyvezl převozník na lodi, což byl pro všechny velký zážitek.

Po té děti snědly svačinu od našich maminek a zakoupily si drobné suvenýry. Vydali jsme se pěšky směrem ke Skalnímu mlýnu, kde se nacházel Dům přírody, dětské hřiště, restaurace. Potom jsme opět kabinkovou lanovkou vyjeli k parkovišti, kde parkovala auta. Než jsme odjeli, došli jsme k vyhlídce z dolního můstku. Po krátké pauze, kdy děti svačily a kupovaly drobnosti svým blízkým, jsem se vydali opět na cestu.

Tentokrát jsme dorazili do Doubravic na pštrosí farmu. Děti opět měly možnost zakoupit tentokrát masné výrobky z pštrosů. Jelikož bylo ideální počasí ke koupání, vydali jsme se z pštrosí farmy směrem do vodní nádrže v Letovicích. Tam jsme se koupáním ochladili a vydali se dál.

Zastavili jsme v Březové nad Svitavou a zavítali do lesního lanového parku, kde si děti vyzkoušely své fyzické dovednosti. Konečnou zastávkou byl Kaufland ve Svitavách, kde děti měly možnost utratit zbylé peníze a zakoupit si třeba točenou zmrzlinu.

Celý náš školní výlet se velice vydařil. Věřím, že jsme společně strávili krásné chvíle a děti i já budeme mít na co vzpomínat.

tř. učitelka: Květoslava Lidmilová

Fotografie zde