ZŠ - školní výlet II. a III. třídy

omega replica watches

V úterý 4. června se vypravila druhá a třetí třída na školní výlet do Ratibořic, které jsou spjaty se jménem Boženy Němcové – autorky knihy Babička.

Nejprve děti čekala speciální prohlídka zámku v doprovodu postav  v kostýmech. Poté  procházely malebným Babiččiným údolím - kolem zámeckého altánku, starého vodního mandlu, Rudrova mlýnu a sousoší s babičkou. Podle předchozí školní výuky rozpoznaly všechna její vnoučata: nejstarší Barunku, Jana, Viléma i Adélku. Někteří si vzpomněli i  na pejsky Sultána a Tyrla.

Sluníčko hřálo, stromy však poskytovaly trochu stínu, procházka tak mohla pokračovat až ke Starému bělidlu, kde na ně děti čekal další program s „opravdovou“ babičkou a jejími vnoučaty. Pouť údolíčkem zakončila krátká procházka k Viktorčinu splavu a nákup suvenýrů.

Při cestě zpět autobusem pak byla posledním sladkým pohlazením zastávka v cukrárně v Potštejně. Děti si ho po celoroční školní práci zasloužily.

Mgr. Hana Hrdinová

Fotografie z akce naleznete zde