Slavnost světýlek

Středa 4. listopadu patřila v naší mateřské škole „strašidlům a čarodějnicím.“ Celá akce s názvem „Slavnost světýlek“ začala po 15 hodině v jednotlivých třídách, kde děti spolu s maminkami, babičkami, ale i tatínky vyráběli „něco strašidelného.“ Paní učitelky zvolily výrobky s odpovídající tematikou, nachystaly materiál a tak se všichni mohli pustit do díla. Výsledkem krátkého odpoledního snažení jsou kouzelné výrobky, které si děti odnesly domů a mohou se tak déle radovat a vzpomínat na tvořivé chvilky se svými nejbližšími. Velcí pomocníci tak mohli načerpat školkovou podzimní atmosféru a radost v očích svých dětí z jejich přítomnosti. Některé maminky si při práci rády vypily i kafíčko.

Tvořivé odpoledne vyvrcholilo „světýlkovou cestičkou“. Před hlavní budovou mš se totiž promenádovaly čarodějnice a okolí nám zaneřádily pavučinami a dokonce tu zanechaly i několik pavoučků. Když se je dětem podařilo spočítat a správný počet poté povědět čarodějnicím, které na děti číhaly na světýlkové cestičce, dostaly malou odměnu, za statečné projití a zvládnutí úkolu. Do pusinky pro statečné účastníky na konci cesty čekali malí „protizlobiví netopýři“ a strašidýlko do postýlky pro klidné spinkání.

Poděkování patří všem paním učitelkám, které akci připravily a paní Klímkové, která nám upekla netopýrky. Moc děkujeme. Nezbyl ani jeden!

Už se moc těšíme na další společně strávené chvíle.

Martina Větrová

Učitelka Motýlků