Žlutý "sluníčkový" den

V úterý 31.3.2015 jsme si ve školce v oddělení Sluníček udělali "sluníčkový" den. Žlutý den nebyl jen tak náhodou, uskutečnil se v rámci předvelikonočního týdne, kdy právě úterý v pašijovém týdnu je nazýváno žlutým.

Děti, společně s rodinou, vzaly přípravu na tento den velmi zodpovědně. Každý se dostavil ve žlutém oblečení, a tak nám celý den naše třída krásně zářila. Obdivovaly nás i paní kuchařky v jídelně.

Vysokou laťku nám nastavil náš Král slunce! Tak jsme ho pojmenovali. Spolu s maminkou vyrobili nádhernou masku, jen se podívejte do fotogalerie. A že ho nepoznáte?

Aby nebylo ostatním dětem líto, pustili jsme se do výroby "slunečních" masek také. Děti nadšeně spolupracovaly při výrobě a zdobení, a už se nemohly dočkat, až si masku nasadí.

Pěkně jsme si tento den pohráli, zadováděli. Vrcholem byla naše návštěva u Berušek. Ukázali jsme se jim v plné "sluníčkové" kráse a zazpívali naši písničku dne "Sluníčko, sluníčko...."

A abych nezapomněla, společně jsme vyrobili krásné usměvavé sluníčko, které si ve školce pověsíme a bude nás provázet každým dalším dnem.  Bude nám dodávat energii, sílu, radost a samé úsměvy!

Pěkné nadcházející jarní dny a krásné veselé Velikonoce

Vám všem přejí děti a učitelky ze Sluníček.

Martina Větrová, DiS.

Fotky naleznete zde.