ZŠ - ,, NAD BETLÉMEM VYŠLA HVĚZDA ,, 5. roč.

Nastal tolik očekávaný adventní čas, proto se dne 4. prosince 2019 rozjeli žáci 5. ročníku nasát vánoční atmosféru.

Společně jsme navštívili Muzeum ve Svitavách, kde na nás čekal komentovaný program, který byl věnovaný přicházejícím Vánocům ,, Nad Betlémem vyšla hvězda ,,          Připomenuli jsme se lidové zvyky a tradice, prohlédli si mnoho krásných, ručně zdobených betlémů, pustili skořápky oříšků se zapálenými svíčkami po vodě a ve tvůrčí dílničce jsme si vyplstili drobný dáreček na stromeček.

Potom jsme si prošli svitavské náměstí, kde jsme se vyfotili u dřevěného betlému v životní velikosti. Zde se nacházel kouzelný zvon, na který pokud zazvoníte a něco si přejete, přání se Vám vyplní. Také si žáci zakoupili dárečky na vánočních trzích.

Celý den nás provázela vánoční pohodová nálada a těšíme se na další společnou akci.

tř. učitelka: Květoslava Lidmilová

Fotografie zde