ZŠ - 1.školní den

V úterý 1. září jsme zahájili nový školní rok 2020/2021. Žáci 2. až 5. ročníku se již tradičně potkali se svými spolužáky a třídními učitelkami ve svých třídách a pro prvňáčky a jejich rodiče byl připraveno slavnostní přivítání, kterého se zúčastnil také pan starosta Mgr. Ivo Kolomý a paní místostarostka Jolana Kobzová.  Z důvodu preventivních opatření byl vstup do školy tentokrát umožněn pouze rodičům prvňáčků, děti z vyšších ročníků musely svůj doprovod zanechat před branami školy. Během slavnostního přivítání prvňáčků promluvil ředitel školy i pan starosta. Oba popřáli dětem i rodičům v novém školním roce hodně úspěchů a spokojenosti se školou. Děti obdržely dárky v podobě školních a výtvarných potřeb, které jim zakoupila škola, Obec Rudoltice i Pardubický kraj a jako vzpomínku na první školní den také pamětní list. Po té jejich třídní učitelka Hana Hrdinová seznámila rodiče s důležitými informacemi ohledně organizace školního roku, vzdělávání i stravování. Slavnostní přivítání prvňáčků proběhlo v příjemné, přátelské atmosféře, na kterou mělo jistě vliv i to, že již týden před zahájením nového školního roku proběhlo ve škole jejich setkání s třídní učitelkou a ředitelem školy. Děti si tak s předstihem a v klidu mohly prohlédnout celou školu, seznámit se mezi s sebou i s paní třídní učitelkou. Rodiče zase získali informace k organizaci prvního školního dne i celého školního roku.

Děkujeme autorům fotografii V. Provazníkovi a Z. Lédlové

Fotografie zde