ZŠ - Čtenářský klub

Čtenářský klub

Uvědomili jste si někdy, čím byste byli, kdybyste neuměli číst? Uvědomili jste si někdy, jak velmi je čtení pro nás důležité? Čtení není jen záležitostí českého jazyka, je základem pro učení ve všech předmětech i zdrojem získávání informací po celý život. Čtení je také příležitostí k citovému prožívání příběhů společně s hrdinou, k zážitku dobrodružství a také k zábavě. Proto jsme na naší škole uvítali možnost otevření čtenářského klubu, který je financován z projektu tzv. Šablon.

Skupinka přibližně stejně starých dětí se schází každé pondělí ke čtenářské dílně, která probíhá v příjemné přátelské atmosféře. Hrajeme si se slovy, čteme texty prozaické i poetické, dramatizujeme.  Proměnili jsme se i ve vypravěče příběhů a rozvíjeli tak naši fantazii jako opravdoví spisovatelé. Pokusili jsme se také stát mladými ilustrátory. Hráli jsme pohádkové soutěže, na základě čtenářských hádanek hledali poklad, který byl ukrytý ve školní knihovně. Protože kroužek trvá hodinu a půl, máme i řadu doplňkových čtenářských aktivit. Vyráběli jsme si čtenářské pexeso, záložky do knížek, loutky na hru o Hurvínkovi, masky na hru o lidožroutech,…

Do konce školního roku nás mimo jiné čeká výlet na Zámeček za poznáním místních pověstí, návštěva knihoven. Rádi bychom poznali i nedávno otevřenou Literární kavárnu v Lanškrouně.

Mgr. Hana Hrdinová

Fotografie zde