ZŠ - informace k zahájení šk. roku 2021/2022

Vážení rodiče,

těší nás, že můžeme přivítat žáky v dalším školním roce. Škola byla nově vymalována, tak se nám všem v ní bude příjemně učit.

Opatření vzhledem ke Covid-19

Podobně jako v loňském školním roce budeme dbát na dodržování hygienických předpisů (mytí rukou, dezinfekce na ruce u vstupu do školy, v jednotlivých třídách, před vstupem do ŠJ, větrání prostorů,…). Na chodbách, v šatnách a v jídelně jsou všichni žáci povinni používat ochranu dýchacích cest (ne látkové roušky), ve třídě nemusí. Ostatní osoby jsou povinny používat respirátor (nanoroušku). Podrobnosti viz Informace MŠMT na stránkách školy.

Do školy nemají přístup děti s příznaky respiračních chorob (rýma, kašel) a se zvýšenou teplotou. Rodiče mohou do školy vstupovat pouze v nutných případech. Přítomnost rodičů prvňáčků 1. 9. na slavnostním zahájení je možná.

Testování

Testování žáků na Covid-19 proběhne 1. 9., 6. 9. a 9. 9. 2021. Testováni nebudou žáci, kteří doloží lékařské potvrzení, že v posledních 180 dnech prodělali onemocnění Covid-19. Pokud Vaše dítě splňuje tuto podmínku, předloží 1. 9. potřebné dokumenty, jinak bude testováno. Žák, kterého zákonný zástupce odmítne nechat testovat, musí mít ve všech prostorách školy ochranu dýchacích cest, nesmí zpívat a cvičit ve vnitřních prostorech.

Stravování

V případě zájmu o školní stravování je nutné informovat vedoucí školní jídelny. Pitný režim ve třídách z hygienických důvodů nezajišťujeme.

Družina je v provozu od 1. 9. 2021 od 6:30 do 16:00 hod.

Organizace prvního týdne školního roku 2021/2022

1.9. 2021

1.– 5. třída: od 8:05 do 8:45 hod.

Vstup do školy je běžným způsobem, šatna je společná. Zahájení školního roku probíhá ve třídách, žáci si donesou přezůvky, roušku a prvňáci také aktovku.

Proběhne testování žáků.

Pokud žák odchází sám, musí mít napsaný lísteček se souhlasem zákonného zástupce.

2. 9. 2021

1. třída: vyučování od 8:05 do 9:50 hod.

2. - 5. třída: vyučování od 8:05 do 11:45 hod.

3. 9. 2021

Seznamovací výlet do areálu Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně.

Odjezd objednaným autobusem od školy v 7:45 hod. Návrat do školy ve 12:15 hod.

Rozvrh hodin jednotlivých tříd je zveřejněn na webových stránkách školy.

ZDE

Schůzka rodičů s volbami do školské rady se koná 2. 9. 2021 od 16:15 hod. na Obecním úřadu Rudoltic.