ZŠ - informace o pohybu žáků mimo areál školy

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vás informovat o tom, že na základě nových pokynů MŠMT je od 27. 5. 2020 žákům, pod dohledem pedagogů školy, umožněn pohyb i mimo areál školy.

Výńatek z pokynů MŠMT - OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020:

,,Vzhledem k příznivému vývoji epidemiologické situace a postupnému uvolňování opatření je nyní již možné za dodržování aktuálních mimořádných opatření (zejm. platných pravidel pro nošení roušek) chodit se žáky mimo areál školy. O pohybu mimo areál školy by ale měli být informováni zákonní zástupci žáků. Je vhodné minimalizovat kontakt s jinými osobami a chodit pouze na bezpečná místa, tedy typicky místa, kde se nepohybuje příliš mnoho osob a je tedy minimální riziko přenosu viru."