ZŠ - projektová v: 5. ročník

V rámci využití mezipředmětových vztahů si žáci pátého ročníku dne 19. února vyzkoušeli popis pracovního postupu v praxi. Nejprve žáci vypracovali slohovou práci na téma, kde měli napsat jednoduchý recept z oblasti gastronomie, který ovšem jsou schopni sami dle receptu uvařit. Po té si zvolili dva recepty, které by si chtěli společně uvařit. Vybrali recept na výrobu těstovinového salátu a jednoduché jednohubky. Veškeré ingredience a pomůcky žáci donesli z domu. Třída byla rozdělena na dva týmy, kde každý tým vyráběl jeden z receptů. Pod dohledem paní učitelky žáci vše zvládli a úspěch se dostavil. Bylo zajímavé, pozorovat děti při samotné práci. Pak si žáci sedli ke společnému stolu, kde vše ochutnávali, povídali si a panovala příjemná atmosféra. Došlo tak nejen k projektové výuce spojenou s vlastním prožitkem, ale došlo i k upevnění kamarádských vztahů mezi spolužáky.

Třídní učitelka: Květoslava Lidmilová

Fotografie zde