ZŠ - Seznamovací výlet

Stalo se dobrým zvykem pořádat na naší škole na začátku školního roku seznamovací výlet. Možná si říkáte, že se v malé vesnické škole všichni dobře známe. Ale každoročně přichází noví prvňáčci, také se do regionu občas někdo nový přistěhuje. Navíc během výletu se poznáváme zcela jinak.

Letos jsme se vydali (někteří na kole, ostatní objednaným autobusem) do Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun. Žáci se rozdělili do čtyř smíšených skupin, společně s průvodci a pedagogy pak nadšeně procházeli areálem. Setkání s množstvím zvířátek (koně, kravičky, kozy, husy, pejsci, králíčci, kočičky,…) bylo pro ně skvělým zážitkem a zároveň tou nejlepší prvoukou a přírodovědou. Zcela výjimečné bylo vidět telátko jeden den po narození. Za nejdobrodružnější zážitek většina pokládala jízdu na koni. Seznamovací výlet byl tedy i hodně poznávací a sebepoznávací.

Opravdu velmi děkujeme pracovníkům Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun i provázejícím studentům a jsme rádi, že budeme moci znovu v rámci projektu jejich školu navštívit.

Fotografie z této akce jsou k dispozici zde.