ZŠ - Slavnost slabikáře v 1. třídě

ZŠ – Slavnost Slabikáře v 1. třídě

Úterý 29. 11. nebylo pro prvňáčky běžným školním dnem, ale dnem svátečním. Místo prvňáčků se ráno scházely pohádkové bytosti, které zavítaly do království Písmenkov, ale také se vypravily do hlubin mořské říše, aby si „vybojovali“ zlatý klíč k odemknutí Slabikáře.

Richard Mille Replica

Hned ráno přivítala děti v Písmenkově královna Abecedka. Aby od ní získaly zlatý klíč, musely splnit tři hlavní úkoly – přiřadit slabiky k obrázkům, složit slova ze slabik na rybičkách a hezky napsat slabiky k obrázkům. Zároveň děti soutěžily, kdo nakreslí nejkrásnější pohádkovou postavu. Následovala soutěž v zapamatování a kreslení obrázků, za kterými se vydaly ve dvojicích do hlubin moře – do komnaty královny Abecedky. Aby prvňáčkové při putování Písmenkovem neměli hlad, nabalily jim maminky na cestu raneček s dobrůtkami. Slavnost byla zakončena velikou hostinou a zábavným plesem.

Všichni prvňáčkové předvedli, že se na tento den pečlivě připravovali, pravidelně si četli a získali tak od královny Abecedky zlatý klíč, kterým si odemkli svůj Slabikář. Za velké snažení a zároveň pěkné chování v pohádkovém převleku obdrželi všichni i další dárečky a nechyběla ani sladká odměna.

Děkuji všem rodičům za vzornou přípravu dětí na tento den, za obstarání krásných kostýmů, rozmanité dobroty a také paní Marii Minářové za výborný „krtkův“ dort.

Těším se na další spolupráci.

Mgr. Jana Hejkrlíková

Fotky odkaz – zde.