ZŠ - žák s chronickým onemocněním

Vážení rodiče,

v manuálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, který školy obdržely v souvislosti s hygienickými požadavky na organizaci nového školního roku, je požadováno, aby žákovi „s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel)“ byl umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí.

replica bag

Tuto skutečnost potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost. Prosíme tedy rodiče dětí, které trpí např. rýmou či kašlem z důvodu alergie či jiného chronického onemocnění, aby dodali škole potvrzení od pediatra jejich dítěte.

V zájmu nezahlcení dětských lékařů návštěvami v ordinaci se prosím pokuste kontaktovat lékaře s žádostí o potvrzení e-mailem. Škole lze dodat potvrzení osobně dítětem, vámi či naskenované na mail – reditel@zsrudoltice.cz.

Pokud se vám nepodaří získat potvrzení do nástupu do školy (1. 9. 2020) a vaše dítě aktuálně výše popsanými příznaky z důvodu alergie či jiného chronického onemocnění trpí, bude škole do dodání potvrzení postačovat např. zpráva z posledního vyšetření u lékaře (dětského, alergologa apod.)

Následně prosím dodejte škole výše požadované potvrzení.

Potvrzení se odevzdává pouze jednou!

Se zaslanými zprávami či potvrzením škola samozřejmě nakládá v souladu s ochranou osobních údajů.

Žádáme všechny rodiče, aby v jiných případech onemocnění, byť počínajícího, dítě neposílali do školy.

Chráníte tím zdraví všech ostatních dětí i pracovníků školy.

Děkujeme za ohleduplnost vám všem!